Podsumowanie letniego okna transferowego w Polsce | LV BET Blog

PODSUMOWANIE PIŁKARSKIEGO OKIENKA TRANSFEROWEGO W POLSCE

Na scenie klubowej w letnim okienku transferowym w Polsce doszło do wielu zmian. Poznaj najważniejsze zmiany w składach ligowych drużyn i przygotuj się do obstawiania piłki nożnej w zakładach bukmacherskich LV BET! Oto najnowsze transfery piłkarskie w PKO BP Ekstraklasie i niższych ligach.

NAJCIEKAWSZE TRANSFERY PIŁKARSKIE W POLSKICH KLUBACH

Podsumowanie letniego okna transferowego w Polsce | LV BET BlogLetnie okienko transferowe w PKO Ekstraklasie 2024/2025 rozpoczęło się 1 lipca i potrwa do 9 września. W tym czasie ekstraklasowe kluby mogą dokonywać zmian w swoich składach. 4 lata temu letnie okno zamykało się nawet w październiku.

NAJGŁOŚNIEJSZE TRANSFERY PKO BP EKSTRAKLASY

We wszystkich klubach Ekstraklasy dokonywane są mniejsze lub większe zmiany. Nie brakuje też bardzo ciekawych ruchów. Polska liga straciła kilka wielkich gwiazd. Odszedł m.in. Vladan Kovacević, Cezary Miszta oraz Bartłomiej Wdowik (przenieśli się do Portugalii), Giannis Papanikolao (z Rakowa trafił do Turcję) czy Lawrence Ennali (z Górnika przeniósł się do MLS).

Dużo ruchów transferowych przeprowadziła Jagiellonia Białystok. Oprócz Bartłomieja Wdowika latem Jagiellonię opuścili też:

  • Zlatan Alomerović
  • Kaan Caliskaner
  • Tomasz Kupisz
  • Wojciech Łaski
  • Dominik Marczuk
  • Jose Naranjo
  • Bojan Nastić

Do zespołu dołączyli za to m.in.:

  • Tomas Silva
  • Maksymilian Stryjek
  • Lamine Diaby-Fadiga
  • Marcin Listkowski
  • Darko Churlinov
  • Joao Moutinho.

Hitowy transfer w tym sezonie nie należał jednak ani do mistrzów Polski ani do Legii, a podpisał go Raków Częstochowa. Klub otrzymał 11 milionów euro od Norwich City za sprzedaż Ante Crnaca. Część z tych pieniędzy postanowił zainwestować. Co ciekawe, nigdy wcześniej żaden zagraniczny piłkarz nie odszedł z polskiej Ekstraklasy za tak duże pieniądze, co ten polski zawodnik. Medaliki do tej pory pozyskały ośmiu nowych zawodników i podobno to jeszcze nie koniec. Jednym z nowych zawodników został Ariel Mosór, który z Piasta Gliwice przeszedł na zasadzie transferu definitywnego. Kontrakt będzie obowiązywał do końca czerwca 2028 r. Mosór w barwach Piasta rozegrał 97 spotkań. Strzelił cztery gole. Za przenosi zawodnika pod Jasną Górę Piasta Gliwice otrzyma około milion euro plus bonusy.

Jak wygadały ruchy w innych klubach? Nie zabrakło przetasowań na krajowym rynku. W ramach Ekstraklasy barwy zmienili doświadczeni ligowcy. Dawid Abramowicz przeszedł z Radomiaka Radom do Puszczy Niepołomice, Michal Siplak opuścił Górnik Zabrze na rzecz Puszczy Niepołomice, Sebastian Musiolik zaś Górnika Zabrze zmienił na Śląsk Wrocław), a Alan Czerwiński Lecha Poznań na GKS Katowice. Na rozwój liczy też wielu młodych piłkarzy. Filip Wolski z Lecha Poznań szuka szczęścia w Jagiellonii Białystok, Szymon Weirauch odszedł z Zagłębia Lubin, a teraz gra w Lechii Gdańsk, Dawid Tkacz nie gra już z Widzewem Łódź tylko ze Stalą Mielec.

10 NAJDROŻSZYCH TRANSFERÓW W PKO BP EKSTRAKLASA

  1. Ante Crnac (Raków Częstochowa -> Norwich) – 11 mln euro
  2. Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin -> Brighton) – 11 mln euro
  3. Jakub Moder (Lech Poznań -> Brighton) – 11 mln euro
  4. Ernest Muci (Legia Warszawa -> Besiktas) – 10 mln euro
  5. Jakub Kamiński (Lech Poznań -> VfL Wolfsburg) – 10 mln euro
  6. Radosław Majecki (Legia Warszawa -> AS Monaco) – 7 mln euro
  7. Michał Skóraś (Lech Poznań -> Club Brugge) – 6 mln euro
  8. Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa -> RB Salzburg) – 6 mln euro
  9. Jan Bednarek (Lech Poznań -> FC Southampton) – 6 mln euro
  10. Sebastian Szymański (Legia Warszawa -> Dynamo Moskwa) – 5,5 mln euro

Jakie będą ostatnie transfery piłkarskie letniego okienka transferowego? Przekonamy się już wkrótce!

RUCHY KADROWE W KLUBACH 1 LIGI

Jednym z najciekawszych wzmocnień w tym sezonie było zakontraktowanie Łukasza Zwolińskiego przez Wisłę Kraków. Zawodnik opuścił tym samym Raków Częstochowa. Doświadczony napastnik ubiegłej jesieni rywalizował w Medalikami w fazie grupowej Ligi Europy, a teraz wspiera pierwszoligowca. Ruch Chorzów zaś sprowadził hiszpańskiego pomocnika Nono. Jeden z beniaminków, Kotwica Kołobrzeg, podpisała kontrakt z Wołodymyrem Kostewyczem oraz z Miłoszem Kurowskim, a wcześniej też pozyskała Kacpra Krzepisza, Aleksandra Biegańskiego oraz Leona Ziętka. Do klubu dołączyli na zasadzie wolnych transferów. Klub zmaga się problemami na płaszczyźnie finansowo-organizacyjnej, więc wykonuje przemyślane ruchy. Ukrainiec znany jest dla polskich kibiców z występów w Lechu Poznań. Po raz ostatni zagrał w jego barwach w 2020 r.

W ostatnich dniach Bruk-Bet Termalica Nieciecza ogłosił swój piąty transfer w ramach letniego okienka. Nowym zawodnikiem pierwszoligowca zostanie Levis Pitan. Wcześniej szeregi pierwszoligowca zasilili Kamil Zapolnik, Jakub Marcinkowski, Miłosz Mleczko oraz Adrián Chovan.

NAJCIEKAWSZE RUCHY TRANSFEROWE W NIŻSZYCH LIGACH PIŁKARSKICH

Polskie kluby piłkarskie nie mają tak wysokich budżetów jak zagraniczne. Niższe ligi zmagają się z dużymi problemami. W 2. lidze na wzmocnienia pozwolić mogła sobie tylko jedna drużyna. Wieczysta Kraków, bo o niej mowa, pozyskała między innymi Michała Feliksa, Lisandro Semedo, czy Michała Koja. Zawodnicy ci w poprzednim sezonie regularnie grali na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Wieczysta ma naprawdę mocną kadrę, która może namieszać w rozgrywkach. Szkoleniowiec Sławomir Peszko postawił sobie i swojej kadrze jasny cel – awans.

Powalczy o niego m.in. z beniaminkami, którymi są Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Świt Skolwin oraz Rekord Bielsko-Biała. Z 2. ligą pożegnały się za to Stomil Olsztyn, Sandecja Nowy Sącz rezerwy Lecha Poznań. Odpaść miała też Skra Częstochowa, jednak została w lidze z powodu problemów finansowych Raduni Stężyca.

Z ZIEMI POLSKIEJ DO…

Portugalskiej wybrał się Bartłomiej Wdowik i okazało się, że w karierze tego zawodnika może dojść do kolejnego zwrotu. 23-letni obrońca przeszedł do portugalskiego Sporting Braga, a teraz okazuje się, że może wrócić do Polski. Nie będzie grał jednak w barwach Mistrza Polski, a trafiłby do…  Legii Warszawa. W stołecznej ekipie wystąpiłby dzięki wypożyczeniu. Nie ma mowy o transferze definitywnym. Polak, którego kontrakt łączy z Bragą do 30 czerwca 2028 r., ma w umowie zaporową cenę ewentualnego odejścia – 50 mln euro. Według portalu Transfermarkt wartość Polaka to na ten moment 3 mln euro.

Do tej pory Legia Warszawa pozyskała dwunastu nowych graczy, m.in. Kacpra Chodynę, Claude Goncalvesa czy Jeana-Pierre’a Nsame, ale też młodzieżowego reprezentanta Polski, zawodnika Manchesteru United Maxi Oyedele. Podpisał on trzyletni kontrakt z Legią Warszawa. Nowy nabytek Wojskowych jest wychowankiem Manchesteu United. Trzykrotnie wystąpił też w reprezentacji Polski do lat 21. Oyedele jest prawonożnym zawodnikiem. Ma na swoim koncie 33 występy w Premier League do lat 18. W Premier League 2 jako defensywny pomocnik rozegrał 18 spotkań. Wcześniej grał też w Altrincham oraz Forest Green.

KIEDY KOLEJNE OKIENKA TRANSFEROWE W POLSCE

Letnie okienko się nie zmieniło, a już za ponad 150 dni zaplanowano kolejne. Nowi zawodnicy będą mogli dołączyć do klubów w dniach 23 stycznia 2025 r. – 22 lutego 2025 r. Plany poszczególnych klubów na pewno poznamy znacznie wcześniej.

PIŁKA NOŻNA W LV BET

Każde okno transferowe oznacza zmiany. W ostatnich latach mogliśmy się przekonać, że przetasowania widoczne są już na początku sezonu. Najwięcej zmian oferuje oczywiście PKO BP Ekstraklasa. Śledź ruchy klubów, ale też poczynania piłkarzy na polskich boiskach! Wyniki futbolowej rywalizacji przez cały sezon możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich LV BET. Poznaj też transfery w Top 5 europejskich ligach i najciekawsze zmiany, które zaoferowało letnie okno transferowe. Poznaj najważniejsze informacje rozgrywkach w sezonie 2024/2025: Premier League, Bundesliga, La Liga, Serie A i Ligue 1. Obstawiaj futbol w LV BET i wygrywaj!